•  

  2016. gada projekti

  1. Personības attīstīšana

  Rīva rīkoja personības attīstīšanas lekciju kursu pirmdienās 18:30.

  Bija iespējams atbildēt uz šādiem jautājumiem:
  Kāds ir mans temperamenta tips?
  Kādas ir manas īpašības?
  Ko darīt ar maniem trūkumiem?
  Kā atrast līdzsvaru un sasniegt uzstādītos mērķus? Kurss bija pieejams latviešu, angļu, spāņu un portugāļu valodā.

   

  2. Meiteņu klubiņš "Akvarelis"

  Meiteņu klubiņš „Akvarelis” ģimenēm un sabiedrībai kopumā cenšas sniegt efektīvu palīdzību meitu audzināšanā, to veicot caur dažādiem ar studijām saistītiem pasākumiem un darbnīcām, brīvā laika pavadīšanu izglītojošās, kultūras un atbalstošās nodarbībās, kā arī ar apmācībām par vērtībām, kas balstītas uz kristīgajiem principiem.

  Nodarbības tika dalītas divos līmeņos:

  1. līmenis: sākumskolas vecuma meitenēm no 8 līdz 11 gadiem. 
  2. līmenis: pamatskolniecēm vecumā no 12 līdz 14 gadiem.

  Radošā darbnīca ietvēra 4 veidu pasākumus: teātris 1. līmenim, modes pasākumi 2. līmenim un kulinārija un rokdarbi abiem līmeņiem. Tāpat arī bija pieejamas īsfilmu nodarbības. Šajās nodarbībās dalībnieces varēja attīstīt savas mākslinieciskās un intelektuālās spējas, prezentējot vienu stāstu ar morāli. Īsfilmas tika parādītas vecākiem Ziemassvētku ballē.

    

    

   

  3. Brīvprātīgais darbs

  2016.gadā sestdienās no plkst. 11:00 līdz 12:00 Kultūras Centrs „Rīva” aicināja jaunietes pieteikties brīvprātīgajam darbam. Plānojām kopā, kā organizēt nodarbības ar senioriem pansionātā „Pārdaugava” un bērniem „Māras centrā”, Rīgā.

  Mūsu mērķis bija veicināt jauniešu solidaritāti un uzlabot dzīves kvalitāti Latvijas veco ļaužu pansionātos caur brīvprātīgo darbu. Ar šo projektu mēs ieviesām nodarbības veciem cilvēkiem Latvijas pansionātos un izglītojām jauniešus, izmantojot neformālas izglītības metodes.

    
   

   

  4. Mācību metožu apgūšana

  Kultūras centrs “Rīva” aicināja topošās skolnieces un studentes iesaistīties apmācību programmā “Mācību metodes.” Piedāvatajās lekcijās meitenēm bija iespēja iepazīt savu studiju personības tipu, uzzināst, kuras metodes ir visefektīvākās katrai un lekcijās iemācito pielietot ikdienas dzīvē.

   

  Kur gūt zināšanas par to, kā pareizi mācities?  Kultūras centrs “Rīva” aicināja topošās skolnieces un studentes iesaistīties apmācību programmā “Mācību metodes.”  Programma sastāvēja no trīs satikšanās reizēm, kuru laikā pasniedzēja sekoja līdzi katras skolnieces individuālajai izaugsmei. Apmācības bija pieejamas trīs valodās: latviešu, angļu un spāņu. 

  Programma aizsākusies jau pagājušajā gadā, tāpēc pilnīgākam ieskatam piedāvājam izlasīt Santas liecību: „Apmācību cikls man palīdzēja ne vien sakārtot izpratni par sev atbilstošāko mācību tehniku, bet arī sniedza noderīgus padomus personīgā laika plānošanā. Agrāk biju no tiem skolēniem, kas mājas darbus un sagatavošanos kontroldarbiem atstāja uz beidzamo mirkli. Lai arī visbiežāk tas noslēdzās ar pozitīvu gala rezultātu, jutos vienmēr ļoti pārgurusi un nevajadzīgi satraukta. Tas bija viens no iemesliem, kāpēc jauno studiju gadu iesāku ar apņēmību šos ieradumus mainīt. Esmu ļoti pateicīga tam, ka biju viena no apmācību “Mācību metodes” dalībniecēm, jo tas veicināja manu uzstādīto studijas mērķu izpildi un līdz ar to arī gūto rezultātu veiksmi. Uzskatu, ka ikvienai skolniecei vai studentei vajadzētu apmeklēt lekciju ciklu, jo tā ir patiesi noderīga un poitīvu izmaiņu veicinoša programma!"

   

  5. Cilvēciskā un garīgā formācija 2015-2016

  Kultūras centra „Rīva” organizētās meditācijas un ikmēneša rekolekcijas deva iespēju meitenēm un sievietēm veikt refleksiju par ikdienas dzīvi ar lūgšanām, kas balstītas kristietības pamatprincipos.

  Meditācijas

  Katru nedēļu Opus Dei Katoļu Baznīcas Personiskas Prelatūras priesteris vadīja pārdomas, lai palīdzētu katrai iesaistīt Evanģēlijas ziņu ar savu dzīvi. Meditācijas studentēm un vidusskolniecēm notika trešdienās plkst. 18:00.

  Ikmēneša rekolekcijas

  Tāpat meitenēm un sievietēm bija iespēja piedalīties Rožukroņa lūgšanā, meditācijā, Svētā Sakramenta godināšanā, sirdsapziṇas izmeklēšanā un lekcijā. Priesteris bija pieejams, lai vadītu ikvienu no dalībniecēm pa ticības ceļu un uzklausītu grēksūdzes. Rekolekcijas vadīja Opus Dei Katoļu Baznīcas Personiskas Prelatūras priesteris.

  Garās rekolekcijas

  Divas reizes gadā tiek organizētas arī garās rekolekcijas. Šīs rekolekcijas ilga no 2 vai 3 dienām, kur dalībniecēm bija laiks lūgšanām un refleksijām. Rekolekcijas notika Kulturas centrā un viesunamā.

   

  6. Kulinārijas & mājsaimniecības kurss sievietēm

  Kultūras centrs "Rīva" piedāvāja kulinārijas un mājsaimniecības klubu sievietēm, kura laikā profesionāla lektore sniedze izglītojošas lekcijas par uzturu, kā arī stāstīja par dažādiem mājsaimniecības organizēšanas principiem. Tapat arī bija iepēja gatavot un degustēt ārzemju un latviešu ēdienus.

  Nodarbības notika par sekojošām tēmām:

  19/11 - Teorētiskā nodarbība: Uzturvielas un gremošanas procesi organismā; šķiedrvielu nozīme organismā. Praktiskā nodarbība: Kanapē maizītes

  17/12 - Teorētiskā nodarbība: Galda kultūra; Praktiskā nodarbība: Dekorāciju veidošana svētku galda noformēšanai

  21/1 - Teorētiskā nodarbība: Pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, atbilstošs sezonai.

  Praktiskā nodarbība: Japāņu virtuve - Suši

  18/2 - Praktiskā nodarbība: Itāļu virtuve - Lazanja

  17/3 - Praktiskā nodarbība: Lieldienu kūka

  21/4 - Teorētiskā nodarbība: Pārtikas produktu sastāva pētīšana; tīra un ekoloģiska ēdiena nozīme. Praktiskā nodarbība:Ēdienu noformēšana un dekorēšana

  19/5 - Teorētiskā nodarbība: Ēdienreižu un iepirkumu plānošana, laika un naudas ekonomijai. Praktiskā nodarbība: Bezē cepumi vaniļas mērcē.

   

  7. Lekciju cikls "Skills you need"

   2016.gadā "Rīva" uzsāka lekciju ciklu par līderību un pašattīstību. Lekcijas notika vienu reizi mēnesī angļu valodā.Tās vadīja latviešu-brazīliete Laila Māra Pesoa. Lailai ir pieredze strādājot dažādās kompānijās Brazīlijā un Latvijā, kā Procesu un Projektu vadību specialistei.

   Programma bija sekojoša:

  27.01.2016. - Speaking in public: body language

  23.02.2016. - Personality types: know yourself to be able to lead

  23.03.2016. - Elegant in leadership

  18.04.2016. - Optimizing your time

  23.05.2016. - Emotional intelligence

  13.06.2016. - Etiquette: professional behaviour

   

   

  8. Ģimeņu seminārs "Bērni un vecāki digitālo tehnoloģiju pasaulē"

  2016. gada 19. martā notika gadskārtējais “Kultūras un Izglītības biedrības (KIB)” organizētais Ģimeņu seminārs. Šī gada tēma bija “Bērni un vecāki digitālo tehnoloģiju pasaulē.”

  Semināra lektors Ph. D. Reynaldo Rivera no Itālijas ir pārliecināts, ka ir ļoti svarīgi, lai vecāki spētu pielāgoties mūsdienu digitālajai realitātei un mācētu pareizi palīdzēt bērniem labāk tajā orientēties. Viņa vadītās starptautiskās NVO InterMedia Social Innovation paspārnē tapis projekts Interaxion, kura mērķis ir izglītot jauniešus, skolotājus un vecākus par atbildīgu jauno tehnoloģiju lietošanu. Projekts ar panākumiem īstenots Itālijā, Spānijā un Latīņamerikas valstīs.

   Seminārs notika angļu valodā ar tulkojumu latviski LU HZF Lielā zāle (401. auditorija 4. stāvā) Visvalža ielā 4a. Aicināti bija visi interesenti, bet jo īpaši, vecāki un skolotāji. Bērnu pieskatīšanu semināra norises laikā nodrošināja brīvprātīgās auklītes.

   

Comments

 • (no comments)

This website is created and hosted by Website.com's Site Builder.