• 2019. gada projekti

  Cikla šovs 10-12 g. v. Meitenēm

  Kā jūs jūtaties, kad iedomājaties, ka jūsu meitai drīz sāksies pubertāte? Vai Jūs pārņem priecīgas un patīkamas sajūtas? Sajūsma? Vai drīzāk nē?

  "Cikla Šovs" ir interaktīvs, sirsnīgs veids sievietes cikla atveidošanai un fizioloģisko procesu paskaidrošanai pieņemamā veidā meitenēm pubertātes sākumā (10-12 g.). Nekā lieka - tikai bioloģiski fakti par sievietes ķermeni pasniegti caur jaukām metaforām, lai radītu prieku par sevi! Mēs ticam, ka apzinoties savu vērtību, bērni būs vairāk motivēti sevi sargāt!

  Informējam, ka meiteņu nodarbībā tiks doti saldumi, kas var saturēt alergēnus.
  Meiteņu nodarbībā var tikt fotogrāfēts projekta reklāmas nolūkos.Laipni aicināti pieteikties!
  Nodarbība  "Mana ķermeņa slepenā koda atklāšana" 23. martā no plkst. 10:00 līdz 14:30 Kultūras centrā Rīva, Vīlandes ielā 7-5.
  Lektore: Diāna Feldmane

   


 • 2018.gada projekti

  1. Kristīgās lekcijas un konferences

  No 2018. gada janvāra līdz maijam norisinājās kristīgās lekcijas un konferences par dažādām tēmām.

  Konferences:
  23. janvārī plkst 19 - Tēma: Kā saprast Dieva gribu un to harmonizēt ar mūsu brīvību? - 1. daļa
  20. februārī plkst 19:00 - Tēma: Kā saprast Dieva gribu un to harmonizēt ar mūsu brīvību? - 2. daļa
  20. martā plkst. 19:00 - Tēma: Dažreiz varētu likties, ka kristietība ir noteikumu saraksts… Kā ir patiesībā?
  17. aprīlī plkst. 19:00 - Tēma: Kā dzīvot kā kristietim, vidē, kas neatbalsta to? Kā runāt par Dievu ar cilvēkiem, kas negatīvi noskaņoti pret ticības jautājumiem vai nav ieinteresēti?
  15. maijā pkst. 19:00 - Tēma: Kā manu senču grēki ietekmē manu dzīvi? Kāda teoloģiskā nozīme ir misēm par senču grēku aizdzīšanu?

   

  2. Pasākumi vecākiem

  Lai veicinātu savu mērķi, palīdzēt vecākiem meitu audzināšanā, Akvarelis aicināja vecākus piedalīties 2018.gada pasākumos, ko organizēja pats klubiņš un Kultūras centrs "Rīva". Pasākumi pārsvarā notika Meiteņu klubiņa laikā, kamēr meitenes bija nodarbībās.

  Daži pasākumi bija tieši saistīti ar bērnu audzināšanu. Citi – domāti vecāku attīstībai. Notika arī pasākumi, kas domāti abiem vecākiem, bet citi – tikai mātēm. Dalība nebija ierobežota tikai meiteņu klubiņa vecākiem – varēja piedalīties visi interesenti.

  Notikušie pasākumi:

  - 27. janvārī, lekcija par bērnu audzināšanu.
  Tēma: klubiņa mēneša tikums - šķistība un intimitāte. 

  - 3. martā, lekcija par bērnu audzināšanu.
  Tēma: klubiņa mēneša tikums - strādīgums

  - 24. martā, lekcija par bērnu audzināšanu.
  Tēma: klubiņa mēneša tikums - optimisms

  - 6. aprīlī, lekcija par bērnu audzināšanu.
  Tēma: klubiņa mēneša tikums - optimisms

  - 11. maijā,  informācijas diena vecākiem par angļu valodas un līderības nometni.

  - 9. jūnijā, pikniks piemājas zoo BRIEŽI (http://www.zoobriezi.lv/Kontakti/)
  Svinējām kopā mācību gada noslēgšanu!


   

  3. Angļu valodas un līderības nometne

  Katru gadu vasarā tiek organizēta nometne lauku mājā, kurā notiek valodu, deju, rokdarbu,sporta u.c. aktivitātes. 2018. gadā nometne notika no 15. līdz 22. jūlijam Lietuvā, meitenēm vecumā no 9 līdz 17 gadiem.

   

  Meitenes bija sadalītas divās grupās: no 9 līdz 13 gadiem un no 14 līdz 17 gadiem. Nometnes laikā meitenēm bija iespēja attīstīt savas angļu valodas un līderības prasmes, kā arī piedalīties teātra, rokdarbu, dejas,dziedāšanas un sporta nodarbībās,kā arī vakara programmās.

  Nometnes mērķi:
  1) Pavadīt vasaras brīvlaiku drošā un draudzīgā kompānijā.
  2) Uzlabot svešvalodas zināšanas un atklāt talantus dažādās nodarbībās.
  3) Stiprināt meiteņu raksturu un solidaritāti ar citiem. Nodot tādas vērtības kā ticību sev, palīdzību citiem un optimismu.

  Garīgas nodarbības gan par rakstura attīstību, gan par tikumiem no katoļu ticības skatu punkta organizēja Opus Dei - Katoļu Baznīcas Prelatūra (www.opusdei.lv).


  Atsauksme no Jāņa Bidzāna par viņa meitas dalību iepriekšējā nometnē:

  Mana meita Marta kultūras centra “Rīva” organizētajā nometnē pagājušajā vasarā bija pirmo reizi. Par šo iespēju uzzinājām no informācijas internetā. No Rīgas uz Kauņu meitenes devās ar autobusu, no kurienes viņas ar mikroautobusu aizveda uz nometnes vietu - lauku māju. Tur Marta dzīvoja istabiņā ar 3 meitenēm no Latvijas.

  Ļoti labi, ka šajā nometnē meitenēm ir iespēja izvēlēties to, kas visvairāk interesē. Mana meita bija izvēlējusies spāņu valodas pamatu apguvi un dejošanu. Nodarbības notika nelielās grupās, tāpēc varēja just individuālu pieeju. Dejošanas nodarbībās piedalījās nometnes dalībnieces no Latvijas un Lietuvas, tāpēc mācības bija organizētas angļu valodā. Atzinīgi ir jāvērtē arī tas, ka bija ierobežota iespēja lietot mobilos tālruņus, tāpēc tādā veidā tika likts akcents uz kopības sajūtu. Katru dienu notika sporta aktivitātes, kurās meitenes iesaistījās lielākās grupās. Uz nometni var braukt, gan lai padziļinātu savu ticību Dievam, gan arī lai rastu ceļu uz to. Pagājušā gadā nometnes dalībnieces regulāri gāja uz kapelu, kur bija dievkalpojumi lietuviešu valodā.

  Meitai vislielākā sajūsma bija par ciemiņiem no tālās Meksikas. Parastā ikdienā tādas satikšanās iespējas daudziem bērniem nav. Tā kā nometnes organizācija un salīdzinoši demokrātiskas izmaksas mūs apmierināja, Marta plāno braukt uz nometni atkal.

   

   

  4. Brauciens uz Pāvesta Misi

   

  24. septembrī notika vērienīgs notikums - iespēja doties kopīgā braucienā uz Pāvesta Misi Aglonā. Arī "Rīva" piedalījās šai notikumā.

  Vairāk par pāvesta vizīti iespējams izlasīt šeit:  https://pavestslatvija2018.lv/index.html

   

   

  5. Filmu festivāls "Movienale"

  "Rīva" aicināja piedalīties jebkuru 13 -15 gadus vecus jaunieti projektā, palīdzot Martai, 13 gadu vecai meitenei, ar savām draudzenēm – Lauru un vēl vienu Martu – piedalīties īsfilmu festivālā.


  Festivāla tēma bija “Rokas”, un meiteņu ideja bija parādīt cilvēkiem, cik svarīgi ir darīt labus darbus. Tādēļ ikviens tika aicināts piedalīties šīs īsfilmas tapšanā, lai padarītu pasauli labāku! Bija plānots Īsfilmas kadrus pārsvarā filmēt skolas vidē, kur jaunieši tēloja šādas lomas: 3 meitenes, kuras radīja mobingu pret savu klasesbiedreni; skolotāja, apsmietā meitene, skolas direktors(e) (tas pats, kas skolotāja).” 

  Īsfilma tika gatavota Filmu festivālam "Movienale", kas ik gadu norisinās Berlīnē. Šogad festivāls notika no 18. līdz 20. maijam.


 • 2017. gada projekti

  1. Seminārs "Es vēlos būt laimīga sieviete: Iekšējais ES"

  Kā vienmēr izskatīties lieliski? Kā ērti un ātri organizēt lietas mājās? To izdevās noskaidrot 2017.gada seminārā par tēmu "Iekšējais ES". Semināra mērķis bija piedāvāt sievietēm resursus sevis pilnveidošanai - stiprināt savu pašapziņu, lai parūpētos par savu sievišķību un gudri organizētu vidi sev apkārt.

  Programma ietvēra divas nodarbības:

  25. marta tēma - Iekšējais ES. Seminārā tika runāts par savas vērtības apzināšanos ikdienas steigā. Lektores: Ina Grasmane (psiholoģe, Mīlestības pedagoģijas autore) un Maria Paz Diaz Mendoza (filozofe un pedagoģe).

  20. maija tēma - Vide ap mani. Semināra ietvaros tika runāts par veselīgu dzīvi, sabalansētu uzturu, resursu ekonomiju, mājokļa vides iekārtošanu. Lektores: Pia Nieto Villa (procesu un resursu iekārtošanas speciāliste) un Maite Nieto Villa (interjera dizainere). Lekcija un diskusija notika angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

  Semināra programmu iespējams apskatīt attēlos:

   

  2. Seminārs "Es? Mentore? Palīdzēt jauniešiem caur mentoringu". 

  KIB - sadarbībā ar KAC organizēja semināru “Es? Mentore? - Palīdzēt jauniešiem caur mentoringu”, kurš norisinājās  12. novembrī,  plkst 13:00 - 16:00 Kultūras centrā Rīva.

  Šo projekta “Easier Transitions Helping Hands” noslēguma semināru vadīja mentores - Inita Luka (ikigai.lv) un Elaine Brasil-Bērziņa. Semināra tēma bija motivācija būt mentorei, mentoringa vizīja un nozīme. Pēc semināra tika prezentēti arī projekta rezultāti.

  Projekta ietvaros katrs partneris attīstīja materiālus un metodoloģijas par mentoringu un koučingu, ar mērķi atbalstīt jauniešu integrēto attīstību un palielināt viņu nodarbinātības iespējas saskaņā ar stratēģijas "Eiropa 2020" pamatnostādnēm.

  Latvijā projektu īstenoja Kopienas attīstības centrs - KAC (www.kac.lv), un partneri bija: Wonder Foundation (Anglija), Fundación Canfranc (Spānija), Sursum Fundacija, (Slovakia),  Skala (Polija).

  Projekta attīstītie materiāli ir pieejami vairākās valodās šeit: 
  - Materiāli
  - Video

  Šo projektu finansēja programma Erasmus +.  

   

   

   

  3. Seminārs "Es vēlos būt laimīga sieviete: Ārējais ES"

  Turpinot semināru sievietēm, "Kultūras un Izglītības biedrība" piedāvāja apmeklēt nodarbību “Es vēlos būt laimīga sieviete. Ārējais es”, kas notika 11.11.2017. 9:30-17:00. Kultūras centrā “Rīva” Vīlandes ielā 7 - 5, Rīgā. Semināra mērķis bija piedāvāt sievietēm resursus sevis pilnveidošanai - stiprināt savu pašapziņu, lai parūpētos par savu sievišķību un gudri organizētu vidi sev apkārt.

  Programmā tika piedāvātas šādas tēmas:

  - Kas ir imidžs un tā nozīme.

  - Kāpēc sievietei būtu jāzina savs sezonas tips.

  - Sezonu noteikšana - praktiska nodarbība.

  - Četras sezonas un to krāsas. Runāsim par katrai sezonai atbilstošajām krāsām, ieskaitot make-up krāsas. Katra dalībniece "piemērīs" savas labākās lūpu krāsas.

  - Kā pielietot krāsu paleti un krāsu kombināciju veidošanas principi.

  - Praktiska lakatu siešanas nodarbība.

   Lektores bija Ligita Prodniece (stiliste - vižāziste) un Aija Voitkāne (buduars.lv projekta autore, garderobes veidošanas vebināru vadītāja un stila nodarbību organizatore)


 • 2016. gada projekti

  1. Personības attīstīšana

  Rīva rīkoja personības attīstīšanas lekciju kursu pirmdienās 18:30.

  Bija iespējams atbildēt uz šādiem jautājumiem:
  Kāds ir mans temperamenta tips?
  Kādas ir manas īpašības?
  Ko darīt ar maniem trūkumiem?
  Kā atrast līdzsvaru un sasniegt uzstādītos mērķus? Kurss bija pieejams latviešu, angļu, spāņu un portugāļu valodā.

   

  2. Meiteņu klubiņš "Akvarelis"

  Meiteņu klubiņš „Akvarelis” ģimenēm un sabiedrībai kopumā cenšas sniegt efektīvu palīdzību meitu audzināšanā, to veicot caur dažādiem ar studijām saistītiem pasākumiem un darbnīcām, brīvā laika pavadīšanu izglītojošās, kultūras un atbalstošās nodarbībās, kā arī ar apmācībām par vērtībām, kas balstītas uz kristīgajiem principiem.

  Nodarbības tika dalītas divos līmeņos:

  1. līmenis: sākumskolas vecuma meitenēm no 8 līdz 11 gadiem. 
  2. līmenis: pamatskolniecēm vecumā no 12 līdz 14 gadiem.

  Radošā darbnīca ietvēra 4 veidu pasākumus: teātris 1. līmenim, modes pasākumi 2. līmenim un kulinārija un rokdarbi abiem līmeņiem. Tāpat arī bija pieejamas īsfilmu nodarbības. Šajās nodarbībās dalībnieces varēja attīstīt savas mākslinieciskās un intelektuālās spējas, prezentējot vienu stāstu ar morāli. Īsfilmas tika parādītas vecākiem Ziemassvētku ballē.

    

    

   

  3. Brīvprātīgais darbs

  2016.gadā sestdienās no plkst. 11:00 līdz 12:00 Kultūras Centrs „Rīva” aicināja jaunietes pieteikties brīvprātīgajam darbam. Plānojām kopā, kā organizēt nodarbības ar senioriem pansionātā „Pārdaugava” un bērniem „Māras centrā”, Rīgā.

  Mūsu mērķis bija veicināt jauniešu solidaritāti un uzlabot dzīves kvalitāti Latvijas veco ļaužu pansionātos caur brīvprātīgo darbu. Ar šo projektu mēs ieviesām nodarbības veciem cilvēkiem Latvijas pansionātos un izglītojām jauniešus, izmantojot neformālas izglītības metodes.

    
   

   

  4. Mācību metožu apgūšana

  Kultūras centrs “Rīva” aicināja topošās skolnieces un studentes iesaistīties apmācību programmā “Mācību metodes.” Piedāvatajās lekcijās meitenēm bija iespēja iepazīt savu studiju personības tipu, uzzināst, kuras metodes ir visefektīvākās katrai un lekcijās iemācito pielietot ikdienas dzīvē.

   

  Kur gūt zināšanas par to, kā pareizi mācities?  Kultūras centrs “Rīva” aicināja topošās skolnieces un studentes iesaistīties apmācību programmā “Mācību metodes.”  Programma sastāvēja no trīs satikšanās reizēm, kuru laikā pasniedzēja sekoja līdzi katras skolnieces individuālajai izaugsmei. Apmācības bija pieejamas trīs valodās: latviešu, angļu un spāņu. 

  Programma aizsākusies jau pagājušajā gadā, tāpēc pilnīgākam ieskatam piedāvājam izlasīt Santas liecību: „Apmācību cikls man palīdzēja ne vien sakārtot izpratni par sev atbilstošāko mācību tehniku, bet arī sniedza noderīgus padomus personīgā laika plānošanā. Agrāk biju no tiem skolēniem, kas mājas darbus un sagatavošanos kontroldarbiem atstāja uz beidzamo mirkli. Lai arī visbiežāk tas noslēdzās ar pozitīvu gala rezultātu, jutos vienmēr ļoti pārgurusi un nevajadzīgi satraukta. Tas bija viens no iemesliem, kāpēc jauno studiju gadu iesāku ar apņēmību šos ieradumus mainīt. Esmu ļoti pateicīga tam, ka biju viena no apmācību “Mācību metodes” dalībniecēm, jo tas veicināja manu uzstādīto studijas mērķu izpildi un līdz ar to arī gūto rezultātu veiksmi. Uzskatu, ka ikvienai skolniecei vai studentei vajadzētu apmeklēt lekciju ciklu, jo tā ir patiesi noderīga un poitīvu izmaiņu veicinoša programma!"

   

  5. Cilvēciskā un garīgā formācija 2015-2016

  Kultūras centra „Rīva” organizētās meditācijas un ikmēneša rekolekcijas deva iespēju meitenēm un sievietēm veikt refleksiju par ikdienas dzīvi ar lūgšanām, kas balstītas kristietības pamatprincipos.

  Meditācijas

  Katru nedēļu Opus Dei Katoļu Baznīcas Personiskas Prelatūras priesteris vadīja pārdomas, lai palīdzētu katrai iesaistīt Evanģēlijas ziņu ar savu dzīvi. Meditācijas studentēm un vidusskolniecēm notika trešdienās plkst. 18:00.

  Ikmēneša rekolekcijas

  Tāpat meitenēm un sievietēm bija iespēja piedalīties Rožukroņa lūgšanā, meditācijā, Svētā Sakramenta godināšanā, sirdsapziṇas izmeklēšanā un lekcijā. Priesteris bija pieejams, lai vadītu ikvienu no dalībniecēm pa ticības ceļu un uzklausītu grēksūdzes. Rekolekcijas vadīja Opus Dei Katoļu Baznīcas Personiskas Prelatūras priesteris.

  Garās rekolekcijas

  Divas reizes gadā tiek organizētas arī garās rekolekcijas. Šīs rekolekcijas ilga no 2 vai 3 dienām, kur dalībniecēm bija laiks lūgšanām un refleksijām. Rekolekcijas notika Kulturas centrā un viesunamā.

   

  6. Kulinārijas & mājsaimniecības kurss sievietēm

  Kultūras centrs "Rīva" piedāvāja kulinārijas un mājsaimniecības klubu sievietēm, kura laikā profesionāla lektore sniedze izglītojošas lekcijas par uzturu, kā arī stāstīja par dažādiem mājsaimniecības organizēšanas principiem. Tapat arī bija iepēja gatavot un degustēt ārzemju un latviešu ēdienus.

  Nodarbības notika par sekojošām tēmām:

  19/11 - Teorētiskā nodarbība: Uzturvielas un gremošanas procesi organismā; šķiedrvielu nozīme organismā. Praktiskā nodarbība: Kanapē maizītes

  17/12 - Teorētiskā nodarbība: Galda kultūra; Praktiskā nodarbība: Dekorāciju veidošana svētku galda noformēšanai

  21/1 - Teorētiskā nodarbība: Pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, atbilstošs sezonai.

  Praktiskā nodarbība: Japāņu virtuve - Suši

  18/2 - Praktiskā nodarbība: Itāļu virtuve - Lazanja

  17/3 - Praktiskā nodarbība: Lieldienu kūka

  21/4 - Teorētiskā nodarbība: Pārtikas produktu sastāva pētīšana; tīra un ekoloģiska ēdiena nozīme. Praktiskā nodarbība:Ēdienu noformēšana un dekorēšana

  19/5 - Teorētiskā nodarbība: Ēdienreižu un iepirkumu plānošana, laika un naudas ekonomijai. Praktiskā nodarbība: Bezē cepumi vaniļas mērcē.

   

  7. Lekciju cikls "Skills you need"

   2016.gadā "Rīva" uzsāka lekciju ciklu par līderību un pašattīstību. Lekcijas notika vienu reizi mēnesī angļu valodā.Tās vadīja latviešu-brazīliete Laila Māra Pesoa. Lailai ir pieredze strādājot dažādās kompānijās Brazīlijā un Latvijā, kā Procesu un Projektu vadību specialistei.

   Programma bija sekojoša:

  27.01.2016. - Speaking in public: body language

  23.02.2016. - Personality types: know yourself to be able to lead

  23.03.2016. - Elegant in leadership

  18.04.2016. - Optimizing your time

  23.05.2016. - Emotional intelligence

  13.06.2016. - Etiquette: professional behaviour

   

   

  8. Ģimeņu seminārs "Bērni un vecāki digitālo tehnoloģiju pasaulē"

  2016. gada 19. martā notika gadskārtējais “Kultūras un Izglītības biedrības (KIB)” organizētais Ģimeņu seminārs. Šī gada tēma bija “Bērni un vecāki digitālo tehnoloģiju pasaulē.”

  Semināra lektors Ph. D. Reynaldo Rivera no Itālijas ir pārliecināts, ka ir ļoti svarīgi, lai vecāki spētu pielāgoties mūsdienu digitālajai realitātei un mācētu pareizi palīdzēt bērniem labāk tajā orientēties. Viņa vadītās starptautiskās NVO InterMedia Social Innovation paspārnē tapis projekts Interaxion, kura mērķis ir izglītot jauniešus, skolotājus un vecākus par atbildīgu jauno tehnoloģiju lietošanu. Projekts ar panākumiem īstenots Itālijā, Spānijā un Latīņamerikas valstīs.

   Seminārs notika angļu valodā ar tulkojumu latviski LU HZF Lielā zāle (401. auditorija 4. stāvā) Visvalža ielā 4a. Aicināti bija visi interesenti, bet jo īpaši, vecāki un skolotāji. Bērnu pieskatīšanu semināra norises laikā nodrošināja brīvprātīgās auklītes.

   


 • 2015.gada projekti

  1. Kulinārijas kurss ar degustācijām un receptēm

  Kultūras centrs „Rīva” arī 2015.gada sezonā turpināja kulinārijas kursu. Nodarbības norisinājās vienu reizi mēnesī, ceturtdienās no plkst. 18.30 līdz 19.30. Nodarbības vadīja šefpavāre Pilāra Fernandeza (Pilar Fernandes).

  Notika šādas nodarības:
  - 2014. g. 16. oktobris: Deserts: svētku kūka;
  - 2014. g. 6. novembris: Zupas: lēcu zupa un Burkānu un apelsīnu krēmzupa;
  - 2014. g. 4. decembris: Uzkodas: Avokado ar jūras veltēm un “volovanes”;
  - 2015. g. 8. janvāris: Zivis: lasis folijā un pildīti kalamāri vidusjūras gaumē;
  - 2015.g. 5. februāris: Rauga bulciņas;
  - 2015.g. 5. marts: Olu ēdieni: spāņu omelete un puravu pīrāgs;
  - 2015.g. 9. aprīlis: Brazīliešu “Empadao” un “Brigadeiro” (saldais ēdiens);
  - 2015.g. 7. maijs: Mājputni: vista ar citronu un vistas fileja baltājā mercē.

   

  2. Lekciju cikls māmiņām

  Šajā lekciju ciklā māmiņām bija iespēja iepazīt labāk savus bērnus caur sarunām par bērnu audzināšanu. Nodarbības norisinājās Salaspilī.

  Notikušās nodarbības: 
  21.01.2015. - Kā temperaments ietekmē mātes stilu?
  18.02.2015. - Kā sadzīvot ar citiem temperamentiem?
  18.03.2015. - Mana bērna temperaments 
  15.04.2015. - Mana bērna rakstura veidošana
  20.05.2015. - Vecāku autoritāte un bērnu paklausība
  17.06.2015. - Mīlestība starp brāļiem un māsām. Greizsirdība


  Nodarbības vadīja:
  Baiba Pinta (25997346)
  Marija Paza Diaza (20516206) maripazdm@hotmail.es

            

   

  3. Spāņu valodas pulciņš

  Lai uzlabotu spāņu valodas zināšanas, tika organizēts spāņu valodas pulciņš divreiz mēnesī Kultūras Centrā "Rīva". Nodarbības notika katra mēneša 2. un 4. sestdienā,
  plkst. 12:45 – 13:30.

   

   

  4. Svētā Mise Svētā Hosemarijas Eskrivas godam

  Rīva laipni aicināja visus interesentus uz Svēto Misi Svētā Hosemarijas Eskrivas, Opus Dei dibinātāja, godam, 2015.gada 18.jūnijā plkst.19:00.

  Svēto Misi vadīja V. Eks. Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, Svētā Jēkaba katedrālē, Klostera ielā 2, Rīgā.

   

   

  5. Projekts "Kādai jābūt dāmai?"

  Šis projekts sastāvēja no divām daļām:
  1. Seminārs Rīgā 
  2. Nometne Kazdangā 

  1. Semināra "Katra meitene ir dāma" programmā:
  - dāvanu etiķete, 14.maijā 
  - uzvedības manieres, 28.maijā 

  Semināra vadītāja: Liliana Garkalne – Latvijas Universitātes studente, Miss Latvija 2012. Pateicoties dalībai dažādos konkursos ieguva plašu pieredzi par stilu, etiķeti un uzvedības manierēm. Liliana labprāt dalījāss ar projekta dalībniecēm par praktiskām, no skaistumkonkursu iegūtām zināšanām un unikālām iemaņām!

   

  2. Nometne "Esmu īsta Dāma… nenoliedzami!"

  Nometne norisinājās 8. jūnija līdz 12.jūnijam. Tajā piedalījās meitenes 15 – 22 vecumā.
  Programmā:
  Prakstiskās nodarbības:
  Meitenēm tika piedāvāta iespēja radoši izpausties šaļļu un lakatu siešanas mākslas nodarbībā, kurā tika sniegti vairāki padomi par visu laiku populārāko aksesuāru – lakatu! Tāpat notika sejas ādas un matu kopšanas nodarbības, kuru mērķis bija iedrošināt meitenes pareizi un atbildīgi rūpēties par savu ādu un matiem, kā arī pārleicināt, ka skaistu matu frizūru var izveidot arī mājas apstākļos ar minimālām izmaksām.

  Teorētiskās nodarbības tēma: Kļut par līderēm.

  Dāmu ekskursijas: Tematiskais tūrisma vakars.

  Brīvprātīgais darbs ar senioriem. "Dāmas palīdz… ne tikai doma par sevi, bet arī par citiem ."
  Saruna par brīvprātīgo darbu ārzemēs.

   

  6. Ikmēneša rekolekcijas 2014-2015

  Kultūras centrā „Rīva” tika organizētās ikmēneša rekolekcijas, kas deva iespēju veikt refleksiju par ikdienas dzīvi ar lūgšanām, kas balstītas kristietības pamatprincipos.

  Apmēkjot rekolekcijas, bija iespēja piedalīties Rožukroņa lūgšanā, meditācijā, Svētā Sakramenta godināšanā, sirdsapziṇas izmeklēšanā un lekcijā. Bija pieejams priesteris , lai vadītu ikvienu no dalībniecēm pa ticības ceļu un uzklausītu grēksūdzes. Rekolekcijas vadīja Opus Dei Katoļu Baznīcas Personiskas Prelatūras priesteris.

  Rekolekcijas norisinājās norisinājās:
  Vidusskolniecēm un studentēm:  katra mēneša otrajā trešdienā plkst. 16.00-18.00
  Sievietēm:  katra mēneša otrajā piektdienā plkst. 18.00-20
  .00

   

  7. Angļu un spāņu valodas nometne

  Meitenēm vecumā no 9 līdz 16 gadiem no 14. līdz 21. jūnija, Lietuvā Lauku mājā “Pusyno Sovykla” (www.pusynostovykla.lt) norisinājās valodu nometne.

  Nometnes laikā notika šādas nodarbības:
  - spāņu un angļu valoda
  - teātris, rokdarbi, dejas, dziedāšana un sports
  - jautras vakara programmas
  - garīgas nodarbības gan par rakstura attīstību, gan par tikumiem no katoļu ticības skatapunkta.

  Par garīgām nodarbībām atbild "Opus Dei" - Katoļu Baznīcas Prelatūra (www.opusdei.lv)

    

     

     

   

  8. Bioētikas seminārs "Paliatīvā aprūpe un cilvēka cieņa"

  2015. gada 11. aprīlī Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē norisinājās Bioētikas seminārs.

  Programmā:
  - Bioētikas principi un cilvēka cieņa dzīves terminālajā posmā  
  /Salomeja Dzekunskaitė, Bioētikas maģistrs, Lietuva/
  - Vecu cilvēku paliatīvā aprūpes aspekti un paliatīvā aprūpe slimnīcā Laguna /Encarnación Pérez Bret, Hospital Care Centre LAGUNA, Spānija/
  -  Pacients un ārsts fatālas slimības kontekstā  /Dr. Ilga Albina, RAKUS Onkoloģijas centrs, Paliatīvās   aprūpes nodaļa, Latvija/
  - Sāpju aspekts un aprūpe terminālos slimības stāvokļos /Prof. Ināra Logina, RSU, Latvija/

  Semināra valoda: angļu - latviešu, ar tulkojuma nodrošinājumu.

     

   

   

  9. Seminārs "Bērnu audzināšana laika plānošanā un kārtībā"

  Kultūras un Izglītības biedrība (KIB) organizēja semināru ģimenēm “Bērnu audzināšana laika plānošanā un kārtībā”. Semināra mērķis bija sniegt informāciju par laika izmantošanas un materiālās kārtības audzināšanu bērniem dažādās vecuma grupās no zīdaiņiem līdz pusaudžiem, kā arī kopīgi meklēt risinājumus ar šo tēmu saistītām situācijām.

  Semināru vadīja Diego Barroso, Starptautiskās Ģimeņu Attīstības Federācijas valdes loceklis. Seminārs norisinājās 2015. gada 18. aprīlī, no plkst. 16:30 līdz 19:15, LU Humanitāro zinātņu fakultāte, Lielā zāle (401. telpa), Visvalža iela 4a, Rīgā. Tika nodrošināta bērnu pieskatīšana. Ar programmu var iepazīties fotogrāfijās.

   

  10. UNIV 2015: Friendship: Model for a New Citizenship

  UNIV Congress ir starptautisks akadēmisks kongress, ko organizē Istituto per la Cooperazione Universitaria (ICU) - institūcija, kas dibināta 1966. gadā , tās galvenā mītne ir Romā. Sakarā ar šiem notikumiem Kultūras Centrs Riva organizēja divas lekcijas. 

  Lekciju datumi un tēmas:

  4/11, at 18:30: A Historical view of friendship
  14/11, at 18:30: Elements of friendship

  Katru gadu UNIV organizētajā pasākumā, Romā pulcējas augstskolu studentes no visas pasaules, lai pievērstos kādai aktuālai un nozīmīgai tēmai. Tādā veidā  kongress cenšas piedāvāt pozitīvus risinājumus akadēmiskās pasaules jautājumiem. Par dalībniekiem var kļūt augstskolu studentes no jebkuras profesionālās izglītības jomas, tā kā tas ir starpnozaru kongress. Dalībnieces var piedalīties gan individuāli, gan darba grupās; vēlams, kāda augstskolas pasniedzēja vadībā.

  UNIV 2015 piedāvāja studentēm iespēju domāt par mūsdienīgu tēmu no savu zināšanu viedokļa:

  - draudzība mūsdienās un digitālajā pasaulē;
  - cilvēka identitāte digitālā pasaulē: vai mēs esam tādi paši nekā pirms internēta (interneta)  laika (laikmeta)? Kas ir būtisks cilvēka identitātē?
  - globalizācijas izaicinājumus.

   

   This website is created and hosted by Website.com's Site Builder.